Wednesday, July 18, 2018
  • Wednesday, July 18, 2018

Sosyal ders veren adam; Korcan Cinemre

By on 6 Kasım 2015 0 503 Views

Korcan Cimemre değişik tiplere bürünerek yarışma ve programlara katılan değişik bir arkadaşımız. Kendisini son olarak İzdivaç programında görmüşsünüzdür. Arkadaşımız uzun saçlı hali, kısa saçı, sakallı gibi tipleriyle dönem dönem çok programa katılmış ve alışıla gelmiş insan tipinin dışında bir rol oynamıştır. Amacı ise bireylerin farklılıklara gösterdiği tepkileri göz önüne getirmek olup bunda da gayet başarılı olmuştur.

Daha önceki yıllarda Çarkıfelek, Açıl Susam Açıl, En Zayıf Halka, Süper Bulmaca, Aşka Gel, Kelime oyunu gibi programlara katılıp çok değişik bir hal takınmıştır. Orada da tepkileri üzerine çekmiş ve ironik şeyleri topluma göstermiştir. Son olarak İzdivaç programına katılan genç, evlenmek amaçlı geldiği stüdyoda rahat tavırları ile dikkat çekmiştir.

Ayak ayaküstüne atarak oturması ve rahat konuşması onu ‘farklı’ kılmış ve tepki almaya başlamıştır. Toplumumuz farklı bireylere karşı hep bir ön yargı içinde olmuştur. Kişiyi dinlemeden, konuşturmadan sadece hal ve hareketine bakarak değerlendirme yapmıştır. Aslında çok kibar ve zeki olan Korcan arkadaşımız toplumumuzun farklıya bakış açısını tüm Türkiye’ye göstermiştir.

Leave a comment