Thursday, July 19, 2018
  • Thursday, July 19, 2018

bir karga galerisi; David Bowie

by by Nis 3, 2016 0 In FotoğrafManşetMüzikSanat

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden David Robert Jones adıyla da bilinen David Bowie ile ilgili bazı resimleri bu galeri de topladık.

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden David Robert Jones adıyla da bilinen David Bowie ile ilgili bazı resimleri bu galeri de topladık.

Müzisyen, şarkıcı, aktör, yazar ve yapımcı olan David Bowie tarihe damga vurmuş en önemli şarkıcılardan biridir.

 

).push({});

Read More

En İyinin İyisi Ödülü Türk Yapıma Verildi

by by Mar 14, 2016 0 In FotoğrafManşetSanat

Her sene düzenlenen ve farklı filmlere verilen En İyinin İyisi Ödülü bu sene de sahibini oldu. Bu sene Türkiye’ye gelen ödülün sahibi İstanbul’un Gözü adlı belgesel türünde yapım olmaktadır. Fotoğrafçılık alanında kendisini kanıtladıktan sonra yaşına rağmen hala unutulmayan foto muhabir Ara Güler için yapılan belgesel yapım En İyinin İyisi Ödülü’nün sahibi oldu.

Ara Güler adına…

Read More

Bir tuhaf kıyaslama; Fotoğrafçılık mı ? Ressamlık mı?

by by Oca 25, 2016 0 In FotoğrafSanat

Cevabı kişiden kişiye değişen bir soru. Aslında bu sizin sadece bakış açınızla alakalı. Fotoğrafçılık sizin gözlerinizin ekranına sığdırdığınız bir karede neyi nasıl gördüğünüz ve yansıtmak istediğinizle ilgiliyken ressamlık sizin hayal gücünüzü de geliştirir.

Mesela siz fotoğraf çekerken pembe bir fil çekme olasılığınız nedir? Resim yaparken pembe bir fil yapma olasılığınız nedir? Bu soru dahi sizlere…

Read More

karga’nın istanbul macerası

by by Oca 17, 2016 0 In FotoğrafKarga

Fotoğraflar arasından seçtiğimiz bir kaç İstanbul fotoğraflarını sizler için listeledik. karga‘nın şehir fotoğrafları serisi devam edecektir.

Londra, Paris fotoğraflarından sonra İstanbul içinden aynı seri devam ediyor. Bir sonraki fotoğraf serimiz Dubai ve ya Newyork olacaktır. Şimdilik fotoğraflarımızı hazır fotoğraflar arasından seçiyoruz. İleri ki dönemlerde ise kullanıcılarımızın da oylarıyla ve ya gönderdikleri fotoğraflarla oluşturacağız.

[gallery type=”slideshow” size=”large”…

Read More

karga’nın doğası

by by Kas 19, 2015 0 In Fotoğraf

Karga’nın fotoğraf beğenileri ile süslediğimiz bu kategoride bir de doğa resimlerine el atalım dedim. Umarım beğendiğim resimleri sizlerde beğenirsiniz.

Not: karga dergi’ye yazılarını göndermek istiyorsanız.  Üst menüde bulunan iletişim yolu ile ve ya kargazade@gmail.com adresine mail atarak bunu yapabilirsiniz.

Read More
  • 1
  • 2