Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018
  • Home
  • Haber
  • Türk Telekom Ek AKN Paketlerini Açıkladı

Türk Telekom Ek AKN Paketlerini Açıkladı

By Karga on 17 Haziran 2017
0 77 Views

Türk Telekom Ek AKN Paketlerini Açıkladı

Adil kullanım kotasına ilişkin sorunlar halen çözülebilmiş değil. Akşamdan sabaha AKK sınırı kaldırılmış olsa da, AKK sınırı kullanıcılara halen sorun oluşturmaya devam ediyor. adil kullanım kotası yetersizliği için Türk Telekom’dan bir çözüm önerisi geldi. Türk Telekom tarafından kullanıcılarına belirli ücret karşılığında ek kullanım kotaları koyulacak. 2019 yılı itibariye akk sorununun tamamen kalkması hedefleniyor. Bu yüzden 2019’a kadar operatörler ek kullanım paketleri ile soruna bir nebze de olsa çözüm sunmaya çalışıyorlar.

Mayıs ayından beri adil kullanım kotasında iyileştirme yapılması için çalışmalar devam ediyordu. Bu yönde bir yenilik yapması beklenen Türk Telekom da nihayet ek AKN paketlerini açıkladı.

Ek Kota Miktarları ve Fiyatları

Türk Telekom’un kullanıcılarına sunduğu ek kota tarifeleri 10 GB’dan başlayarak 100 GB’a kadar çıkıyor. Kullanıcılar 10 GB – 4TL, 25 GB – 7 TL, 50 GB – 12 TL ve 100 GB – 18 TL üzerinden ücretlendirilecek.

Operatörden gelen bilgilere göre kullanıcılar ayda en fazla 10 defa bu ek paketlerden yapabilecekler. Paket satın alan müşteriler interneti normal hızında kullanmaya devam ederken, ek paket bittiği takdirde internet, internet sağlayıcısının öngördüğü en düşük hızdan kullanılmaya devam edecek. Satın alınacak olan bu ek AKN’ler sayesinde kullanıcılar interneti hızlı bir şekilde kullanmaya devam edecekler.

Nasıl Yapılır?

Adil kullanım kotanız dolduğu halde interneti halen hızlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız ek paketleri almak çok kolay. Öncelikle hangi ek paketi almak istediğinize karar verin ve 6606’ya mesaj atın. Mesela 50 GB ek AKN almak istiyorsanız EK50GB yazarak 6606’ya SMS gönderin. Eğer ek AKN paketinizin her ay yenilenmesini istiyorsanız EK50GB TEK yazarak 6606’ya SMS gönderebilirsiniz.

 

 

  Haber
Leave a comment