Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Türkan Sultan’dan Haber Var

By Karga on 28 Temmuz 2017
0 92 Views

Türkan Sultan’dan Haber Var

Yeşilçam’ın sultanı olan Türkan Şoray, uzun süredir Cushing sendromu ile uğraşıyordu. Sultan’ın hipofiz bezindeki küçük bir tümör nedeniyle kilo sorunu da yaşaması, gerekli olan operasyonun yapılarak sanatçının hastalıktan kurtulmasını sağladı.

İyi huylu olan tümörün alındığını belirten sanatçının doktoru “10 Temmuz tarihinde Acıbadem Fulya hastanesinde yapılan operasyonun endoskopik yöntemle yapıldığını” söyledi. Şoray’ın durumunun iyi olduğunu ve herhangi bir sorun yaşanmadığı da belirtildi. Türk Sinemasının buğulu gözlü güzeli Türkan Şoray’ı kızı da hastanede bir an yalnız bırakmadı.

Daha Önce de Ameliyat Olmuştu

2 yıl önce de ameliyat olan Türkan Şoray hastalığı atlatmış ama yeniden nüksetmesi nedeniyle vücutta çok fazla kortizonun salgılanması sorununu yaşamıştı.

Sanatçı 50 yıllık albüm hayalini geçtiğimiz yıl gerçekleştirmiş, hayranlarının beğenisini toplamıştı. Önümüzdeki yol yeni bir albüm çalışmasının olacağı konuşulan Şoray, müzikal yapabileceğinin de sinyalini vermişti.

Sinema sanatçısı olmasa ses sanatçısı olacağını her fırsatta dile getiren Şoray, bir müzikal teklifi aldığını ve bu konuya olumlu baktığını da hayranlarına müjdeledi.

 Cushing Sendromu Nedir?

Hipofiz bezinin fazla büyümesi nedeniyle ortaya çıkan bu hastalık, kişide bir tümöre neden olarak yaşam kalitesini düşürür.

Gözdede fazla kilo, kol ve bacaklarda incelik yüzde şişmanlık gözlenir. Ayrıca ensede yağlanma, sırt ağrısı ve kemiklerde hassasiyet gibi birçok belirti de görülen bu hastalığın tedavi edilmesi durumunda, başarılı sonuçlar alınabilir.

  Sinema
Leave a comment