Friday, July 20, 2018
  • Friday, July 20, 2018

Uçakta Tiyatro Dönemi

By Karga on 5 Haziran 2017
0 76 Views

Uçakta Tiyatro Dönemi

THY ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları arasında bir iş birliği anlaşması imzalandı. Buna göre Şehir Tiyatrolarında sergilenen oyunların 1 Haziran itibariyle uçak içi eğlence kapsamında sergilenen oyunlar oynatılacak.

Yabancı turistler için de İngilizce alt yazı yapılarak yayınlanacak olan oyunlarla yolculara eğlenceli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamak öncelikli olarak uygulanacak.

Planet eğlence sisteminde sergilenecek olan birçok film ve TV programı için tercih edilecek sistemde müzik yayının yanı sıra kültürel etkinleri arttıran tiyatro da gösterilecek. En popüler oyunları yavaş yavaş yayınlayacak olan sistem başladı bile.

İlk Oyunlar Yayınlanıyor

Bu ayki programda farklı açılardan sekiz kamera kullanılarak düzenlenen kayıtlar, tiyatrodaki gerçekliği yansıtacak şekilde tasarlandı.

Haziran ayı programı kapsamında Saadet Hanım, Geç Kalanlar, Polyanna, Karıncalar ve Hala-i Temsil isimli oyunlar sergilenecek. Bu oyunlar uçuşlarda sergilenmeye başladı ve yolcuların görüşleri de alındı.

Yolcular Memnun

İlk izleyiciler olarak uçakta tiyatro izleyen yolcuların bu uygulamadan memnun olduğu gözlendi. Yurt dışı uçuş yapan Aylin Aykutlu “her zaman tiyatroya gidemiyoruz. Çok şaşırdım, önce reklam sandım ama 5 saatlik uçuş için iyi geldi. Zaten sürekli aynı filmler oluyordu sıkılıyorduk. Şimdi en azından zaman boş geçmiyor” dedi.

Her ay yeni programların dahil edileceği tiyatro yayınları için özel sistemler kullanılıyor ve çekimler bu sisteme özel olarak detaylandırılarak hazırlanıyor.

  Tiyatro
Leave a comment