Wednesday, June 20, 2018
  • Wednesday, June 20, 2018

Uluslararası İzmir Festivali Başlıyor

By Karga on 2 Haziran 2017
0 53 Views

Uluslararası İzmir Festivali Başlıyor

60 . yılını kutlayan İzmir Devlet Tiyatrosu, bu yıl Pannullo Dans Tiyatrosu ile birlikte İzmir festivali kutlamasını yapacak. Birçok yerli ve yabancı sanatçı, festival kapsamında eserlerini sergileyecek.

 

Çağdaş dansın simgesi olan dans tiyatrosu, İzmir Devlet Tiyatrosuna ev sahipliği yapacak. Hareketin Saf Şiiri olarak nitelendirilen ve koreografisini Dani Pannullo’nun üstlendiği gösteri 5 Haziran saat 21:00’de Ahmet Adnan Saygun sanat merkezinde düzenlenecek.

7 Haziranda ise, İzmir Devlet Tiyatrosunun Bir Küp Altın oyunu sergilenecek. Necati Cumalı’nın yazdığı oyun belirtilen tarihte saat 21:00’de gerçekleşecek. Festivale yoğun bir ilgi olduğundan biletler şimdiden tükenmek üzere ve yer bulmak oldukça güç.

İZDOP Çocukları Sahneye Çıkacak

İzmir Devlet Opera ve Balesi çocukları 2 farklı gösteri ile sanat merkezinde çıkmaya hazırlanıyor. Elhamra sahnesinde gerçekleştirilecek olan gösteri, 3 ve 8 Haziran tarihlerinde sergilenecek.

Bostanlı Suat Taşer Tiyatro Sahnesinde gerçekleştirilecek olan gösteride ise Della Miles yer alacak. Whitney Houston ve Michael Jackson gibi isimlerin vokalistliğini yapan sanatçı, 21:15’te İzmirlilerle buluşacak.

Ayrıca Yıldanur Ketenci heykel sergisi de galeri A’da 27 Hazirana kadar sergileniyor olacak. Fantastik ve sürrealist resimlerle Kaçınılmaz Dönüşüm adıyla Mazhar Toğrul da 19 Hazirana kadar AASSM’de olacak.

Haziran ayı İzmirliler için tam bir kültür sanat etkinliği ayı olacak. Ama katılım öncesi mutlaka önceden biletlerin alınması gerekiyor. Zira çok çabuk tükeniyor.

  Sanat
Leave a comment