15 Ekim 2018
  • 15 Ekim 2018
  • Ev
  • Karga
  • Yeni Macbook Pro Modelleri ve Özellikleri

Yeni Macbook Pro Modelleri ve Özellikleri

Tarafından Tarih 1 Kasım 2016 0 166 Views

27 Ekim tarihinde Apple tarafından düzenlenen yeni MacBook Pro modellerinin tanıtımı ve Türkiye fiyatı ile artık piyasalardaki yerini aldı. OLED panel ile ilk özelliğini ortaya koyan bu modellerde, iki ekran kullanımı sağlanacak. Bir ekranda video özellikleri kullanılırken, diğer ekran ise standart bilgisayar görevi görecek.

Kelebek tipi klavye ile ikinci nesil klavye kullanımı da bu modeller ile kullanıma sunulmuştur. İkinci nesil Touch ID özelliği de, dokunmatik parmak izi okuyucusu sayesinde kişisel bir bilgisayar kullanımını güçlendiriyor. Özellikle internet üzerinden ödeme yaparken bu özellik aktif olacaktır. 13 inç ekran büyüklüğü ve sadece 14.9 mm kalınlığa sahip olan yeni MacBook Pro, diğer modellerine göre çok daha hafif bir tasarıma sahip.

Daha fazla kontrast, renk ve parlaklık ayarı sağlaması da, ekranda esnek bir kullanım olanağı sunmaktadır. 16 gb bellek ile birlikte, dört çekirdekli Intel Core i7 işlemcisine sahiptir. Türkiye fiyatlarının 9 bin ile 11 bin TL arasında değişeceği de şimdiden belirlendi. Space Grey ve Silver renklerinin satışa sunulmuş olduğu yeni MacBook Pro ürünleri, toplamda 10 saat şarjsız kullanılabilecek.

Daha hızlı bir işlemci, depolama alanı ve ekran özelliklerindeki artışlar sayesinde, 2017 senesine damgasını vuracak olan MacBook Pro, yüksek fiyatına rağmen kısa sürede Türkiye içerisinde de meraklılarından büyük bir ilgi gördü.

  Karga
Yorum bırak